Zimní i letní výlety

Připravili jsme letní i zimní tipy pro váš rodinný nebo sportovní program v okolí našeho penzionu, který je ve výšce 1030 m n. m. Rádi vám poradíme, kam vyrazit. Půjčíme i turistickou a lyžařskou mapu. Náš pension leží téměř na sjezdovce a 300 metrů od lyžařských běžeckých tratí.

Sjezdovky a běžky

Pension Horské Zátiší leží pouhých 200 m od sjezdovky na Medvědín – Skiareál Špindlerův Mlýn. Na své si přijdou úplní začátečníci, zkušení lyžaři, dospělí i děti. Od pensionu k pokladně sjedete na lyžích, takže po celou dobu vaší dovolené můžete nechat vašeho motorového parťáka v klidu spát.

Letní turistika

V letních měsících je od nás ideální východisko na turistické výlety – 100 metrů od pensionu je zastávka ekologického autobusu, který vás i s kočárky pohodlně vyveze na hřebeny Krkonoš, odkud se můžete vydat na Mohylu Hanče a Vrbaty, Krakonošovu snídani, Pramen Labe, Labskou a Vrbatovu boudu nebo Pančavský vodopád. Zdatnější mohou následně vyrazit na Dvoračky, Sněžné jámy nebo Martinovku. Za den se od nás dá zdolat i Sněžka. 

Sportovní aktivity

Navštivte stránky areálu www.skiareal.cz  pro ceník  lyžování a pro více informací. Doporučujeme všem našim hostům, aby si zakoupili skipasy online na www.gopass.cz.

Ve vzdálenosti 250 m od penzionu je běžecký lyžařský stadion se závodními a turistickými tratěmi, odkud se na běžkách dostanete až na Benecko. Denně na Mísečkách upravují 40 km běžeckých stop – na klasiku i bruslení. Snowboardisty potěší moderní snowpark v areálu. Nedílnou součásti skiareálu je lyžařská škola, která nabízí výuku pro děti, začátečníky i snowboard. Kancelář lyžařské školy je vzdálena 100 m od penzionu. Ve skiareálu najdete samozřejmě i občerstvení.

Nevšední zážitky

Nevšedním zážitkem je návštěva malé manufaktury na výrobu především vánočních ozdob a perliček v Poniklé, kde si můžete domluvit nejen exkurzi, ale můžete si sami se svými ratolestmi i ozdoby vyrobit. Více na www.rautis.cz.

Co když je špatné počasí?

Pokud je špatné počasí - doporučujeme návštěvu Jilemnice s Krkonošským muzeem, Zvědavou uličkou a úžasnou cukrárnou.

Zvířecí farmy

Pro milovníky koní doporučujeme Farmu HUCUL ve Vítkovicích. Horská Farma Hucul se nachází v úbočí svahu Janovy hory, v obci Vítkovice v západní části Krkonoš. Na 130 hektarech pastvin, jež sahají až do nadmořské výšky 1100 metrů, se pase stádo huculských koní, které se počtem i kvalitou chovných klisen a hřebců řadí mezi nejlepší chovy huculských koní v České republice. Více informací www.hucul.cz